So dejavnosti, ki sodijo v izvedbeni kurikulum vrtca in jih vrtec izvaja občasno, daljši ali krajši čas, odvisno od izvedbenega kurikula vrtca, interesa otrok in želja staršev. Načrtujejo in izvajajo jih strokovni delavci v času predpisane delovne obveznosti vzgojiteljev in pomočnikov vzgojiteljev in so skladne s cilji in načeli Kurikuluma za vrtce. Da bi dosegli bolj kakovostne rezultate, občasno kot strokovno pomoč pri vodenju dejavnosti ali projektov vrtec vključi v načrtovanje, izvajanje in evalvacijo tudi zunanje strokovnjake.

Obogatitvene dejavnosti se izvajajo v okviru posameznega dne otrokovega bivanja v vrtcu ‒ v obliki delavnic v prostorih vrtca in izven stavbe ter na igrišču vrtca; v obliki obiskov predstav, knjižnic, muzejev, prireditev … Obogatitvene dejavnosti načrtuje vzgojiteljica v svojem letnem delovnem načrtu, ki ga predstavi staršem na roditeljskem sestanku in od staršev prejme tudi soglasje, da se z določeno obogatitveno dejavnostjo strinjajo. Posamezne dejavnosti ne sodijo v ceno programa in stroške starši krijejo v celoti. Te dejavnosti največkrat zajemajo obisk lutkovnega gledališča, kino predstave, abonmaje ipd.

Seznam obogatitvenih dejavnosti v šolskem letu 2023-2024

1. ŽIV‒ŽAV obogatitveni program