ZDRAV OBROK ZA SREČO OTROK

lz2

(sodelovanje vrtca v projektu podjetja Lidla)

Sreda,13. maj 2015

NAMEN: ozaveščanje o  pomenu zdravega načina prehranjevanja

CILJ:  uživanje zdrave ekološko pridelane  hrane

Donacija BIO živil podjetja LIDL za zdrav zajtrk  v enoti Gledališka

160 polnozrnatih štručk, 20 kom BIO masla, 6 kg BIO sira, 20 kg jabolk in  20 l BIO jabolčnega soka

ZAJTRK

• POLNOZRNATA ŠTRUČKA
  • BIO MASLO
  • BIO SIR
  • BELA ŽITNA KAVA
  • REZINE JABOLK
  •  BIO JABOLČNI SOK

Pogovor predstavnice podjetja Lidl   z otroki v oddelku Čebelice o zdravi prehrani. Otroci povedo, da so zdravi zato, ker jedo zdravo hrano, telovadijo  in se gibajo na prostem. Povedo tudi, da se v vrtcu posladkajo z »jabolčnimi bonbončki«, kot imenujejo jabolčne krhlje, ki jih skupaj z vzgojiteljicama Karmen in Jerico pripravljajo  v aparatu za sušenje sadja.

Podjetje Lidl je otrokom podarilo knjige z naslovom Zdravkove dogodivščine   s poučnimi zgodbicami, ilustracijami o zdravem načinu življenja in funkcijami  v katerih otroci aktivno sodelujejo.

Vrtec se zahvaljuje podjetju Lidl za donacijo BIO živil za zajtrk v enoti Gledališka. domain name example .